Lineage 2

Forum Klanu RedDragon


#1 2008-03-10 21:16:20

Kristobal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-09
Posty: 15
Punktów :   

Quest na 3 klase

Fortune Seeker 3rd prof change quest.

Myślę że opis tego quest’a przyda się nie tylko [BH] - generalnie te quest’y na trzecią zmianę profesji są bardzo podobne dla wszystkich.


NPC od "naszego" quest’a najlepiej znaleźć przez adventure healper’a (mój był w rune).
Zadanie jakie dostajemy to skompletowanie 6 fragmentów pewnego przedmiotu - w tym celu musimy odwiedzić 6 lokacji z ancient table.
„In game map” będzie nam pokazywało dokładne lokacje więc screeny są niepotrzebne - napisze tylko gdzie z grubsza można się spodziewać walki.

1. Wyprawa na hot springs. Od NPC mamy pozyskać informacje. Zgodzi się w zamian za kryształ który dostajemy z innego quest’a - The Finest Ingredients - Part 1 – Level 73, Chef Jeremy (Hot Springs),
Wystarczy zrobić tylko "part 1" - część druga nie jest wymagana.
Quest polega na zdobyciu 300 szt. quest item’ów z mob’ów 75 lev 2x HP na hot springs. Ten quest jest party type i mi zajął w party ok. 3-4 godziny.

2. Pierwszy ancient table - między Aden a EV. Nie ma żadnej walki tutaj.

3. Drugi table - Valley of Saint. Tutaj musimy zabić ok. 12 white quest mob’ów 1x HP. Są dość blisko siebie, nie agrują się same ale mają social - raczej nie uda się uniknąć walki z 3-4 na raz więc jeśli ktoś nie ma polearma to niech idzie z kostnerem.

4. Żeby kontynuować quest’a będzie wymagany przedmiot jaki można otrzymać z quest’a który dają Ketra Orcs albo Varka silenos. Żeby dostać tego quest’a wymagane jest zrobienie wcześniej quest’a na lev 2 alliance z określoną rasą.
Wszystkie te quest’y są min 74 lev i nie ma 100% drop rate quest item’ów z określonych mob’ów.
Quest na 1 lev alliance wymaga zdobycia 200 quest item’ów z mob’ów ok 75 lev 2x HP.
Quest na drugi lev alliance wymaga zdobycia 200 quest item’ów z mob’ów ok 75 lev 2x HP i 100 quest item’ów z mob’ów ok 80 lev 2x HP.
Te dwa quest’y na alliance są bardzo czasochłonne ale jeśli mamy dobre party to można je zrobić w 2-3 wieczorki (mi to zajęło ok. 10 ale to dlatego że grałem w małych party 2-4 osobowych).
Mając 2 lev alliance, quest’a na item potrzebny do zmiany profesji bierzemy od tego samego NPC który dawał nam quest na alliance.
Wyśle on nas do wioski swojej rasy - jeśli nie ma teleportów to trzeba iść z buta a po drodze spore agro od "beast type" mob’ów.
Potem będziemy musieli 2x dojść do wioski wrogiej rasy - po drodze wszystko agro ale generalnie już ten quest to pikuś - nie powinien nam zająć więcej niż 2 godziny, a jeśli się komuś bardzo spieszy to polecam wzięcie stridera, WW2, i biegiem do centrum wioski z kursorem "lokalizacji" gotowym.
Na miejscu musimy tylko kliknąć na chesta, wybrać 2 opcje i już można b-soe.
Po zrobieniu tego quest’a dostaniemy potrzebny nam item plus możliwość kontynuacji do "part 2" (nie jest wymagana do zmiany profesji).

5. Po oddaniu itemu pozyskanego w kroku #4 możemy iść do trzeciego table - jest między ketra a varka area - nie ma tutaj żadnej walki.

6. Czwarty table - Wall of Agros. Table jest zlokalizowane w prawym-dolnym rogu tego terenu na obszarze gdzie są agresywne mob’y 75-78 lev 5x HP.
Po dotarciu do niego i "użyciu" go spawnie się leader + 4 miniony wyglądające jak death wave z lair i od razu zostaniemy zaatakowani. Tych minionów nie da się zabić i nie ma sensu tego robić - trzeba zabić leadera to one też padną.
Generalnie ta część jest bardzo trudna - zarówno dojście do table tutaj jak i zabicie leadera raczej jest niemożliwe solo (mi się udało dzięki [FD] - zabiłem go "na dwa razy" lecząc się potami).

7. Żeby dotrzeć do 5 table musimy najpierw zdobyć kamień. Kamyk ma quest mob’ek do którego można dotrzeć na 2 sposoby:
- zejść głęboko do 4sep
- zabijając na obszarze Shrine of the Loyal mob’y licząc że któryś wyspawnuje quest mob’a
Ingame przewodnik nie pokazuje lokacji "bossa" w 4seph. więc raczej zostaje nam ta druga opcja.
I tu też pewna "nieścisłość" w opisie quest’a - piszą że musisz zabijać te mob’y aż się spawnie "boss" sugerując że to jest random.
A nie jest - zabijając je dostajemy quest item’y (drop rate 100%) i nasz quest mob pojawi się dopiero gdy ich nafarmujemy równo 700 (trzy rożne osoby z gildii potwierdziły mi dokładnie tę liczbę).
Po zabiciu tego quest mob’a (łatwy) dostaniemy kamyk z którym możemy się udać do piątego stołu.

8. Piąty stół jest też w Wall of... - łatwo do niego dojść.
Nie ma walki.

9. 6ty jest w forrest of dead. Po przybyciu na miejsce i kliknięciu na stół spawnuje się gość i walczący z nim quest monster. Pomagamy go zabić, potem gadamy z facetem, jeszcze raz na tablet i done - mamy quest’a zaliczonego.

10. Jeszcze tylko powrót do NPC’a który dał nam tego quest’a i => trzecia profesja ready.
Miłym akcentem jest też ekstra 2.2 mln XP i 5mln w gotówce oraz book do enchantowania skili.

Rzeczy o których warto pamiętać robiąc tego quest’a:

1. W punkcie #4 NPC zapyta nas z kim chcemy się "zbliżyć" (ketra czy Varka) - jeśli robiliśmy wcześniej quest’y na alliance z jedną z tych ras to lepiej się nie pomylić bo wtedy całą robotę trzeba będzie zaczynać od zera.

2. Jeden z quest mob’ów w wall of agro (nie wiem czy ten z punktu #6 czy #7 ale wydaje mi się że ten z #6 - tak na 90%) musi być zabity SOLO.
Jeśli w czasie walki dostaniemy heal’a od kogoś - mob zniknie.
Warto wziąć full buffy (szczególnie VR) i quick heal poty.

3. Wszystkie "pre-quest’y" warto wziąć gdy to tylko staje się możliwe (czyli na 73 i 74 lev). One są party type więc jest spora szansa że szukając party przez te 3 lev zrobimy je "przy okazji"

Offline

 

#2 2008-08-28 12:06:13

Psi Lord

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 14
Punktów :   

Re: Quest na 3 klase

Jak byłem na ketrze otworzyć tą skrzynkę potrzebowałem Key of thief .Nie ma tego w opisie questa.

To jest punt 4.

Ostatnio edytowany przez Psi Lord (2008-08-28 12:06:46)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.anticcafe.pun.pl www.tm.pun.pl www.seductionpoland.pun.pl www.enigmamt2.pun.pl www.ranbir.pun.pl